|  | 

Wypoczynek

Wakacje w czerwcu. Gdzie wybrać się na urlop?

img-responsive

Czerwiec to dobry miesiąc na urlop zarówno w kraju, jak i za granicą. W czerwcu można w korzystnej cenie wybrać się na egzotyczne wakacje na wyspy w pobliżu Afryki, jak i spędzić miło czas w hotelu na Mazurach. Wystarczy określić, jakie ma się oczekiwania co do urlopu, by spędzić wolny czas w przyjemny sposób. Gdzie wybrać się na gorące wakacje? A gdzie na aktywny wypoczynek pełen zwiedzania i poznawania nowych miejsc? Poznaj najciekawsze kierunki na urlop w czerwcu.

1. Gdzie na wakacje w czerwcu? Kierunki w Polsce

2. Czerwcowe wakacje w Turcji

3. Urlop na piaszczystych plażach Chorwacji

Sezon turystyczny w czerwcu dopiero się zaczyna, dlatego najważniejsze atrakcje w miastach i plaże nie są jeszcze tak oblegane jak w lipcu i sierpniu. Turyści preferują wypoczynek w tym czasie również ze względu na możliwość wybierania spośród wielu kierunków i aktywności, którymi można się zająć na świeżym powietrzu. W czerwcu można wybrać się zarówno na Wyspy Kanaryjskie, jak i na Mazury lub w Tatry, nie wydając przy tym majątku i unikając wielogodzinnych kolejek do znanych atrakcji. Jakie kierunki na urlop w czerwcu warto rozważyć?

Gdzie na wakacje w czerwcu? Kierunki w Polsce

Czerwiec to dobry czas na wypad w Tatry lub Karkonosze. Szlaki są bezpieczne, gdyż znika z nich lód i śnieg nawet w wyższych partiach gór. Dodatkowo trasy są jeszcze dość puste, zwłaszcza gdy urlop rezerwuje się w pierwszej połowie miesiąca. Długie dni sprzyjają pokonywaniu wielokilometrowych szlaków przy świetle słonecznym, co ogranicza ryzyko upadku i zgubienia się w górach.

W czerwcu można również jechać na Mazury do popularnych miejscowości wypoczynkowych. Wczesny urlop pozwala uniknąć tłoku na jeziorach i deptakach, a także zarezerwować wycieczkę statkiem w dogodnym terminie. Jest to termin ceniony przez wędkarzy, których cieszą nie tylko przepiękne widoki, ale i możliwość korzystania z większości łowisk i wypożyczenia łódek. Dodatkowo w czerwcu na Mazurach przyroda jest w pełnym rozkwicie. Miłośnicy fauny i flory mogą przyglądać się ptactwu wodnemu oraz podziwiać okoliczne lasy.

Czerwcowe wakacje w Turcji

Woda Morza Śródziemnego w czerwcu jest znacznie cieplejsza od wód Bałtyku, dlatego Turcja jest atrakcyjnym kierunkiem na wakacje. Hotele na riwierze położone tuż przy Morzu Śródziemnym umożliwiają korzystanie z oferty all inclusive i pozwalają cieszyć się beztroskim wypoczynkiem. Czerwcowy urlop w Turcji to okazja, by spędzić niezapomniane wakacje połączone ze zwiedzaniem ważnych zabytków UNESCO i słynnych miejsc w Dalmacji. Długie wybrzeże pozwala wybrać błogi wypoczynek w dużym mieście takim jak Alanya, jak i w mniejszych, cichszych miejscowościach. Średnia temperatura powietrza w Turcji w czerwcu wynosi około 27 stopni C, dlatego jest znośniejsza od lipcowych i sierpniowych upałów.

Urlop na piaszczystych plażach Chorwacji

Chorwacja jest jednym z ulubionych kierunków wśród turystów z Polski. Piękne plaże i przepiękne krajobrazy Dubrowniku sprawiają, że warto choć raz odwiedzić ten kraj na Bałkanach. W czerwcu w Chorwacji panuje przyjemna temperatura, a bezchmurne niebo sprzyja całodziennemu plażowaniu. Piaszczyste plaże i spokojne zatoczki sprzyjają także wodnym kąpielom, na które mogę bezpiecznie zdecydować się rodziny z dziećmi. Miłośnicy żeglowania mają z kolei możliwość czarteru jachtu i pływania po całym chorwackim wybrzeżu oraz opalania się z pokładu wybranego statku.

Więcej przeczytasz na https://turystycznyninja.pl/gdzie-na-wakacje-w-czerwcu-zobacz-gdzie-jest-cieplo-w-czerwcu/

wakacje-w-czerwcu-gdzie-wybrac-sie-na-urlop

ABOUT THE AUTHOR