|  | 

Basen

10 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na basenie, które uchronią Cię przed uchem pływaka

img-responsive

Basen to najlepsze miejsce, w którym można się zrelaksować i cieszyć latem. Jednak nie jest to wcale bezpieczne miejsce, dlatego należy być świadomym potencjalnych zagrożeń i podjąć środki ostrożności, aby uniknąć obrażeń.

Istnieje wiele powodów, dla których baseny nie są bezpieczne. Po pierwsze, chlor w basenie jest bardzo niebezpieczną substancją chemiczną, która może powodować poważne problemy zdrowotne. Po drugie, temperatura wody jest bardzo wysoka i jeśli nie zachowasz ostrożności, możesz doznać obrażeń.

Baseny to nie tylko miejsce relaksu, ale także miejsce, które zapewnia wiele korzyści. Głównym problemem jest jednak fakt, że baseny nie są bezpieczne dla wszystkich i są pewne rzeczy, których należy być świadomym.

Pierwszą rzeczą, o której należy wiedzieć, jest to, że baseny zawierają duże ilości chlorowanej wody i dlatego należy o siebie odpowiednio dbać. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zachorować na ucho pływaka, które jest chorobą mogącą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zachorujesz na ucho pływaka, musisz przestrzegać 10 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w basenie, które wymieniono poniżej.

1. Używaj odpowiedniej jakości czepka kąpielowego

Bardzo ważne jest, aby podczas pływania w basenie używać odpowiedniej jakości czepka. Dzieje się tak dlatego, że czepki kąpielowe są najczęstszą rzeczą używaną w basenie, a to pomoże Ci uniknąć problemów zdrowotnych.

Podczas pływania w basenie używaj odpowiedniej jakości czepka.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego czepka powinieneś używać, możesz sprawdzić jakość czepków dostępnych na rynku. Możesz kupić czepek, który jest używany przez profesjonalnych pływaków. Takie czepki zapewnią Ci większą ochronę przed uchem pływaka.

2. Nie noś biżuterii

Noszenie biżuterii nie jest dla Ciebie bezpieczne. Jeśli masz na sobie strój kąpielowy, będziesz odczuwać swędzenie i będziesz musiała go zdjąć. Jeśli jednak masz na sobie biżuterię, będziesz odczuwać swędzenie w inny sposób i również będziesz musiała ją zdjąć.

3. Nie należy dotykać uszu

Bardzo ważne jest, aby trzymać ręce z dala od uszu, ponieważ może to doprowadzić do powstania ucha pływaka. Nawet jeśli jesteś zawodowym pływakiem, musisz upewnić się, że nie dotykasz uszu rękami.

4. Noś maskę

Jeśli nie nosisz maski, wystawiasz twarz na działanie chloru i cierpisz z powodu ucha pływackiego. Bardzo ważne jest, aby nosić maskę i trzymać ją blisko twarzy. Możesz kupić odpowiednią maskę do pływania wysokiej jakości.

5. Używaj mokrego kostiumu

Jeśli nie używasz mokrego stroju, będziesz cierpieć z powodu upału. Upał wysusza ciało, a poruszanie się w basenie jest bardzo trudne.

Podczas pływania w basenie używaj mokrego kombinezonu i czepka kąpielowego.

Jeśli cierpisz z powodu upału, musisz używać mokrego kombinezonu. Strój do pływania to coś, co zapewni Ci ciepło i ochronę.

6. Trzymaj usta zamknięte

Jest to najczęstsza rzecz, jaką ludzie robią, a także jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas pływania. Trzymanie otwartych ust powoduje, że woda dostaje się do ucha i powoduje ucho pływaka.

7. Unikaj pływania w pojedynkę

Jeśli nie pływasz sam, będziesz mógł zachować dystans do ściany basenu. Dzięki temu nie będziesz tak bardzo odczuwać upału.

Unikaj pływania w basenie w pojedynkę.

8. Zawsze przestrzegaj zasad

Podczas pływania należy przestrzegać zasad obowiązujących w basenie, co uchroni Cię przed urazami.

9. Zawsze dobrze rozumieć zasady

Zawsze dobrze rozumieć zasady obowiązujące na basenie. Jeśli nie będziesz ich przestrzegać, zostaniesz ukarany.

10. Sprawdzaj temperaturę wody

Musisz sprawdzić temperaturę wody w basenie, co pomoże Ci zrozumieć, czy woda jest zbyt gorąca czy zimna.

Wnioski:

Jest tak wiele powodów, dla których baseny nie są bezpieczne dla wszystkich, a obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o to, by nie dopuścić do przegrzania wody.

 

10-wskazowek-dotyczacych-bezpieczenstwa-basenie-ktore-uchronia-cie-uchem-plywaka

ABOUT THE AUTHOR