|  | 

Bez kategorii

Jak urządzić pokój nastolatce?

img-responsive

Dziewczyny w wieku nastoletnim to specyficzna grupa odbiorców, również jeśli chodzi o produkty do umeblowania czy dekorowania wnętrz. Należy pamiętać, że są w wieku, w którym nie chcę być już traktowane jak dzieci, lecz jednocześnie w takim, kiedy wciąż jeszcze dominuje chęć podążania za najnowszymi trendami wnętrzarskimi typowa dla dzieci. Mając na uwadze te dwie skrajności można jednak wybrać umeblowanie pokoju dla nastolatki w taki sposób, który będzie odpowiadał zarówno jej, jak i jej rodzicom.

Jakie kolory w pokoju nastolatki?

Dziewczyna najbardziej lubią kolory jasne i pastelowe, ale coraz częściej odżegnują się już od klasycznego różu czy błękitu. Idealnym kolorem dla nastolatki wydaje się być na przykład odcień miętowy, przygaszony pudrowy róż, lub różne złote akcenty w połączeniu z bielą czy jasną szarością. Dobrym pomysłem jest też miksowanie tych wszystkich kolorów, dzięki czemu powstanie wnętrze o charakterystycznym klimacie, pięknie dopasowane zarówno do gustu nastolatki, jak i wpisujące się w potrzeby kobiety, którą za chwilę ona się stanie.

Jakie meble wybrać do pokoju nastolatki?

Najważniejszy wydaje się być wybór odpowiedniego modelu łóżka oraz biurka i krzesła dopasowanego do niego. Jeśli chodzi o meble, do spania dobrym wyborem są łóżka pojedyncze. W pokojach, w których można sobie pozwolić na to, by stało tam łóżko do spania i ewentualnie nocny stolik oraz osobny fotel, zdecydowanie należy z tej możliwości skorzystać, bo bardzo sprzyja to komfortowemu użytkowaniu takiego pokoju.

Pojedyncze łóżko z ciekawym, na przykład tapicerowanym lub kutym zagłówkiem metalowym może okazać się bardzo ciekawym elementem ozdobnym łóżka. W tym przypadku warto pozwolić nastolatce, aby samodzielnie wybrała rodzaj łóżka. Skrzynia na pościel może być bardzo dobrym sposobem na utrzymanie porządku w dziewczęcej sypialni. Aby łóżko podobało się zarówno nastolatce, jak i jej rodzicom a w przyszłości nie zmuszało do wymiany na inne, warto pomyśleć o ciekawej narzucie i ozdobnych poduszkach, dzięki którym może ono całkowicie odmienić swoje oblicze.

urzadzic-pokoj-nastolatce

ABOUT THE AUTHOR