|  | 

Wypoczynek

Jak zwiedzić siedem cudów świata w ciągu jednego roku

img-responsive

7 Cudów Świata to najsłynniejsze miejsca na świecie, które odwiedzają miliony turystów na całym świecie. Jest wiele cudów świata, które wciąż czekają na odkrycie i trzeba je poznać, zanim przepadną. Oto lista 7 cudów świata, które trzeba odwiedzić w ciągu jednego roku.

1. Wielki Mur Chiński

Wielki Mur jest najstarszą i największą strukturą fortyfikacyjną ludzkiej cywilizacji. Znajduje się on na granicy prowincji Gansu i Hebei w północno-zachodnich Chinach.

2. Petra, Jordania

Petra jest położona w sercu Pustyni Arabskiej. To starożytne miasto zostało założone jako przystanek dla karawan podróżujących między Syrią a Egiptem.

3. Machu Picchu, Peru

Machu Picchu to jeden z największych architektonicznych cudów świata. Ten niesamowity obiekt jest świętym miejscem dla cywilizacji Inków.

4. Angkor Wat, Kambodża

Angkor Wat to świątynia zbudowana przez khmerskiego króla Suryavarmana II. Jest ona uważana za symbol jedności religijnej i dumy narodowej.

5. Koloseum, Rzym, Włochy

Koloseum to amfiteatr znajdujący się w starożytnym Rzymie. Jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta.

6. Tadż Mahal, Indie

Tadż Mahal to najbardziej charakterystyczny zabytek imperium Mogołów. Jest to grobowiec trzeciej żony cesarza Mogołów, Shah Jahana.

7. Stonehenge, Anglia

Stonehenge to obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdujący się w Salisbury, w hrabstwie Wiltshire w Anglii. Jest to największy kamienny krąg, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Wnioski:

Oto siedem cudów świata, które musisz odwiedzić w ciągu jednego roku. Na co więc czekasz? Zacznij planować i zacznij odkrywać siedem cudów świata.

 

zwiedzic-siedem-cudow-swiata-ciagu-jednego-roku

ABOUT THE AUTHOR