|  | 

Wypoczynek

10 najpiękniejszych budynków w Pradze

img-responsive

Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Znajduje się tu wiele pięknych budynków, które sprawią, że zakochasz się w tym miejscu.

1. Rynek Staromiejski

Najważniejszą atrakcją miasta jest Rynek Staromiejski. Jest to bardzo znane na świecie miejsce turystyczne i jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w całych Czechach.

2. Most Karola

Most Karola jest jednym z najstarszych mostów na świecie. Został zbudowany w XIII wieku i jest drugim najdłuższym mostem w Pradze. Most jest popularny ze względu na swoje położenie.

3. Zegar Astronomiczny

Zegar Astronomiczny jest jednym z najbardziej znanych zabytków Pragi i jest budowany od 1510 roku. Znajduje się na Rynku Staromiejskim i posiada mechanizm zegarowy, który uderza w dzwony.

4. Kościół św.

Kościół św. Mikołaja jest jednym z najpiękniejszych kościołów w mieście. Został zbudowany w XIV wieku i jest największym kościołem w mieście.

5. Zamek Praski

Zamek Praski to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w całych Czechach. Zamek jest ogromny i jest popularnym miejscem wśród turystów.

6. Dzielnica Żydowska

Dzielnica Żydowska to niewielki obszar, na którym znajduje się wiele synagog i muzeów. Getto żydowskie zostało założone w 1566 roku i jest to najstarsza część miasta.

7. Vyšehrad

Vyšehrad to wzgórze, które znajduje się w centrum miasta. W okolicy znajduje się wiele atrakcji, takich jak Cmentarz Wyszehradzki, Nowy Ratusz, kościół św. Barbary i Muzeum Wojskowe.

8. Teatr Narodowy

Teatr Narodowy jest największym teatrem w kraju i jest znanym miejscem nauki. Budynek ten jest główną atrakcją Pragi.

9. Tańczący Dom

Dom Tańca to konstrukcja ze szkła i stali, zaprojektowana przez światowej sławy architekta Franka Gehry’ego. Budynek jest jednym z najbardziej kultowych zabytków w całej Pradze.

10. Petřín

Petřín to duże wzgórze w centrum miasta. Na wzgórzu znajduje się wiele atrakcji, takich jak obserwatorium astronomiczne Petřín, pomnik Jana Husa i posąg Jiřího z Wilka.

Wnioski:

Ten artykuł jest w całości poświęcony najpiękniejszym budynkom w Pradze. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i pomoże Ci w wyborze miejsca na następne wakacje.

10-najpiekniejszych-budynkow-pradze

ABOUT THE AUTHOR