|  | 

Inne

Jak przygotować glebę pod nasadzenia – krok po kroku

img-responsive

Wiosna to idealny moment aby zadbać o ogródek i nasze sadzonki, dlatego dziś omówimy krok po kroku przygotowanie gleby pod nasadzenia.
Od czego zacząć – o czym pamiętać – jak to prawidłowo wykonać

Zacznijmy od pierwszego etapu czyli przygotowanie gleby 3/4 tygodnie przed nasadzeniem, jest to dość istotne, jeżeli nie przygotujemy ogródka właśnie na jesień to warto zacząć na początku wiosny, więc jak to zrobić? – zaczynajmy

Krok pierwszy

Na pole nasypać trochę ziemi, jednak ten element nie jest konieczny, dlatego tutaj decyzja należy do nas, możemy oczywiście to zrobić, nie zaszkodzimy w ten sposób naszej glebie ani uprawom. Jeśli zdecydujemy się to zrobić, możemy przejść do następnego kroku.

krok drugi

W kroku drugim jest troszkę więcej zabawy, jednak nic nie skomplikowanego. Zacznijmy od tego aby wybrać dobry obornik do nasion aby nasypać na pole, ponieważ jest to świetne pokarmienie dla naszych sadzonek oraz daje o wiele lepsze plony. Tutaj można wybrać na przykład obornik bydlęcy, jednak są również inne. Obornik granulowany bydlęcy powoduje zdrowsze plony. Koszt takiego obornika to kwota rzędu 35-40zł jednak można znaleźć taniej ale również drożej.
Kiedy zasiejemy obornik możemy przejść do kroku następnego.

Krok trzeci

Kiedy obornik zostanie zasiany, należy przekopać nasz ogródek, jest to bardzo ważne w kontekście całego ogródka, warto zrobić to starannie oraz dokładnie, kiedy to będziemy mieli za sobą i będziemy mieli wybrane produkty jakie zasiejemy na naszym ogródku, zostanie tylko ostatni krok.

Krok czwarty

Kiedy wykonamy wszystkie powyższe etapy, pamiętajmy aby podlać nasz ogródek.
Następnego dnia dajmy na pole tudzież ogródek agrotkanine, dzięki temu na naszym polu nie pojawią się szkodniki oraz nie wyrosną chwasty.
Agrotkanina – jest to czarna “narzuta” którą możemy zakupić przykładowo w Castorama.

Kiedy wykonamy wszystkie powyższe elementy po odczekaniu trzech tygodni możemy posadzić nasze zakupione nasiona, jeżeli będziemy o to pole dbać, powinny wyrosnąć piękne plony.

 

przygotowac-glebe-nasadzenia-krok-kroku

ABOUT THE AUTHOR