|  | 

Inne

Woda i zdrowy organizm – nierozerwalny duer

img-responsive

Woda i życie to jedność. Nie możemy funkcjonować bez odpowiedniego poziomu wody. Jej niedobór w znaczący i niekorzystny sposób wpływa na naszą ogólną kondycję. Jakie są skutki braku wody w naszym ciele? O tym w niniejszym artykule.

Znaczenie wody dla organizmu człowieka

Dorośli ludzie składają się z wody w 60%. To naprawdę imponująca wartość. Ponieważ wody nie da się racjonalnie i świadomie magazynować, dlatego też trzeba codziennie dbać o jej dostarczanie każdego dnia do naszego organizmu. Jej odpowiedni poziom gwarantuje uregulowanie temperatury ciała, oczyszczenie go ze wszelkich toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

A co się może zdarzyć, gdy wody zaczyna brakować? Nie mówimy tu o drastycznych spadkach, gdyż te mogą być nawet śmiertelne. Niestety, niedobór nawet na poziomie 1-2% sprawia, że pojawiają się bóle głowy, spadki nastroju, problemy z układem pokarmowym. Dlatego też dbajmy o to, żeby dostarczać do organizmu minimum 2 litry wody każdego dnia. Dotyczy to wszystkich produktów, które spożywamy – również tych o stałej konsystencji, gdyż nie można zapominać, że również w nich znajduje się trochę wody.

 

woda-zdrowy-organizm-nierozerwalny-duer

ABOUT THE AUTHOR