|  | 

Wypoczynek

10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Belgii

img-responsive

Belgia to ciekawy kraj w Europie. W Belgii jest wiele miejsc, w których można podziwiać piękno przyrody i kultury.

Oto lista 10 ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w Belgii:

1. Brugia

Brugia to największe miasto Flandrii, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miasto ma swój własny styl i architekturę. Znane jest ze starych średniowiecznych budynków, brukowanych uliczek, kanałów i wielu innych rzeczy.

2. Zamek w Huy

Zamek ten położony jest w środku lasu Ardenów. Zamek ma fascynującą historię. Wewnątrz znajduje się muzeum, które jest najważniejszą cechą tego zamku.

3. Gandawa

Gandawa jest stolicą regionu Flandrii Wschodniej. Stare miasto w Gandawie jest doskonałym przykładem architektury gotyckiej. Kolejnym ważnym miejscem, które warto odwiedzić, jest gotycka katedra św.

4. Antwerpia

Antwerpia jest drugim co do wielkości miastem Belgii. Miasto jest pełne historycznych i kulturalnych budynków. Bardzo popularnym celem wycieczek jest nadbrzeże rzeki Skaldy.

5. Bruksela

Bruksela jest stolicą Belgii. Jest to duże, ruchliwe i nowoczesne miasto. Znajduje się tu Parlament Europejski, Pałac Królewski, Grand Place, muzea i wiele innych atrakcji.

6. Brugia

Brugia to piękne nadmorskie miasto. Miasto to jest bardzo znane z gotyckiej architektury. Grote Markt jest bardzo popularnym rynkiem w tym mieście.

7. Lier

Lier jest najczęściej odwiedzaną miejscowością turystyczną we Flandrii. W tym małym mieście można znaleźć najbardziej unikalną architekturę i wiele pięknych parków.

8. Liège

Liège to trzecie co do wielkości miasto Belgii. Jest to bardzo popularne miasto ze względu na swoją historię i kulturę.

9. Ardeny

Ardeny to najpiękniejsza część Belgii. Pełno tu wspaniałych zamków, pałaców i miasteczek.

10. Region Walonii

Region Walonii to piękne miejsce dla turystów. Miasta Dinant, La Louvière i Verviers są tu głównymi atrakcjami.

Wnioski:

Belgia to ciekawy kraj z wieloma miejscami, które warto odwiedzić. Miejsca te są idealne zarówno dla rodzin, jak i dla par. Jestem pewna, że spodobają Ci się miejsca z tej listy i zakochasz się w Belgii.

10-najlepszych-rzeczy-zobaczenia-belgii

ABOUT THE AUTHOR