|  | 

Wypoczynek

Kraków – najlepsze miejsca do zwiedzania

img-responsive

Kraków jest stolicą południowej Polski, regionu Małopolska. Znany jest również jako kolebka państwa polskiego, ponieważ w 1320 roku w Krakowie odbyła się koronacja króla Kazimierza Wielkiego.

Kraków jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce oraz drugim pod względem liczby ludności miastem w kraju. Miasto zajmuje powierzchnię 43,7 mil kwadratowych (115,9 km2) i jest zamieszkiwane przez 1,4 miliona osób.

W Krakowie znajduje się wiele interesujących miejsc do odwiedzenia, więc spójrzmy na listę najlepszych miejsc do odwiedzenia w Krakowie.

Stare Miasto

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia w Krakowie. Jest to historyczne serce miasta. Na Starym Mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Bazylika Mariacka czy Planty. Najsłynniejszym z nich jest Wawel, największy i najlepiej zachowany zamek w Polsce.

Zamek ten jest najważniejszym ośrodkiem polskiej historii i został zbudowany w XII wieku przez dynastię Piastów. Zamek znajduje się w samym środku miasta. Jest to jedyny zamek, który jest otwarty dla zwiedzających.

W Krakowie znajduje się wiele muzeów i galerii, a jednym z najbardziej znanych jest Muzeum Narodowe na Wawelu.

Park Planty

Park Planty jest najbardziej popularny wśród turystów i mieszkańców. W parku znajduje się wiele rzeźb, fontann i pomników. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w Krakowie, słynie z romantycznej atmosfery i jest najlepszym miejscem na spędzenie słonecznego dnia z ukochaną osobą.

W tym parku znajduje się również piękna fontanna ze słynnym pomnikiem Adama Mickiewicza. Jest to najpiękniejsze i jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Krakowie.

Majdanek

Obóz koncentracyjny na Majdanku jest największym nazistowskim obozem zagłady i jedynym w okupowanej Polsce. To miejsce, w którym naziści zamordowali ponad 2,5 miliona ludzi. Jest to najbardziej nawiedzone miejsce w Krakowie, a także jedna z najpopularniejszych atrakcji Krakowa.

Najciekawszym faktem jest to, że nazwa obozu pochodzi od słowa Majd oznaczającego wrzosowisko.

W tym miejscu znajduje się pomnik upamiętniający ofiary Holocaustu i obozu koncentracyjnego.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to najpiękniejsze miejsce do odwiedzenia w Krakowie. Jest to najbardziej rozwinięta i najbardziej zaludniona dzielnica miasta. Znajduje się w południowej części Krakowa i to właśnie tutaj można znaleźć najpiękniejsze kościoły i katedry.

Na terenie Kazimierza Dolnego znajduje się wiele parków i skwerów. Jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych jest Plac Kazimierzowski.

Jest to idealne miejsce na spędzenie pięknego, słonecznego dnia z ukochaną osobą.

Teraz, kiedy już dowiedziałeś się o miejscach, które warto odwiedzić w Krakowie, pozostaje tylko sporządzić listę swoich ulubionych miejsc do odwiedzenia w Krakowie. A jeśli spodobał Ci się ten wpis, to polub go, podziel się nim ze znajomymi i zasubskrybuj nasz blog.

krakow-najlepsze-miejsca-zwiedzania

ABOUT THE AUTHOR