|  | 

Wypoczynek

Atrakcje w Berlinie

img-responsive

Berlin jest stolicą Niemiec i najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych w tym kraju. W Berlinie jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i zobaczenia, co sprawia, że jest to najlepsze miasto do odwiedzenia. Oto lista największych atrakcji Berlina.

1. Brama Brandenburska

Brama Brandenburska to jeden z najbardziej znanych zabytków Berlina. Znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Unter den Linden. Jest symbolem zjednoczenia Niemiec. Została zbudowana w 1791 r. i słynie z posągów Bogini Zwycięstwa i Bogini Pokoju.

2. Brandenburger Tor

Jest to najstarszy budynek w Berlinie, nazywany również “Kolumną Zwycięstwa”. Jest to łuk triumfalny zbudowany przez Carla Gottharda Langhansa. Powstał w latach 1806-1810. Zbudowano go dla upamiętnienia traktatu pokojowego z Francją podpisanego w Wersalu.

3. Reichstag

Reichstag to słynny budynek parlamentu w Berlinie. Znajduje się on w centrum miasta, w pobliżu Bramy Brandenburskiej. Budynek został zbudowany w 1912 r. i był wzorowany na brytyjskim parlamencie.

4. Ogród Zoologiczny (Zoologischer Garten)

Ogród Zoologiczny jest największym ogrodem zoologicznym w Berlinie. Znajduje się on w samym sercu miasta i jest znany z eksponatów zwierząt. Jest to pierwszy ogród zoologiczny w Berlinie i został otwarty w 1844 roku.

5. Zoo w Berlinie

Zoo w Berlinie jest największym ogrodem zoologicznym w Niemczech. Mieszka w nim wiele zwierząt, w tym słonie, pingwiny, żyrafy i nosorożce. Znajduje się w Tierpark Berlin.

6. Alexanderplatz

Alexanderplatz to najbardziej znany plac w Berlinie. Słynie z budynków i jest dobrym miejscem do odpoczynku. Znajduje się w dzielnicy Mitte.

7. Kurfürstendamm

Kurfürstendamm to jedna z najbardziej znanych ulic handlowych w Berlinie. Nazywana jest również “królową głównych ulic”.

8. Most Brandenburski (Brandenburger Tor)

Brandenburger Tor to najstarszy most w Berlinie. Jest to wspaniała budowla w stylu neoklasycznym. Jest symbolem Berlina.

9. Pomnik Holocaustu

Pomnik Holocaustu to miejsce upamiętniające ofiary holocaustu. Poświęcony jest 6 milionom Żydów i 11 milionom innych osób, które straciły życie.

10. Plac Poczdamski (Potsdamer Platz)

Potsdamer Platz to największa miejska przestrzeń publiczna w Europie. Znajduje się w dzielnicy Mitte.

11. Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie to nazwa przejścia granicznego, które znajduje się na granicy Berlina Wschodniego i Zachodniego. Jest to jedyne przejście prowadzące do wschodniej części Berlina.

12. Muzeum Pergamońskie

Muzeum Pergamońskie jest jednym z najpopularniejszych muzeów w Berlinie. Znajduje się ono w pobliżu głównego dworca kolejowego miasta. W muzeum znajduje się jedna z najbardziej imponujących kolekcji architektury starożytnej na świecie.

13. Katedra Berlińska

Katedra Berlińska to najsłynniejszy zabytek Berlina. Jest to jeden z najpopularniejszych kościołów w mieście. Od 1961 roku katedra jest centrum religijnym Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

14. Pałac Charlottenburg

Pałac Charlottenburg to piękny pałac położony w południowej części miasta, w pobliżu rzeki Sprewy. Pałac jest wspaniałym przykładem architektury rokokowej. Jest rezydencją rodziny królewskiej.

15. Lotnisko Tegel

Lotnisko Tegel jest głównym portem lotniczym w Berlinie. Jest wykorzystywane jako węzeł komunikacyjny dla linii lotniczych Lufthansa.

16. Wyspa Muzeów

Wyspa Muzeów jest znaną atrakcją turystyczną. Znajdują się na niej Muzeum Pergamonu, Gemäldegalerie, Neues Museum i Bode Museum.

17. Mauerpark

Mauerpark jest jednym z największych parków w Berlinie. Jest to miejsce rekreacji dla mieszkańców Berlina.

18. Hackescher Markt

Hackescher Markt to słynne targowisko w Berlinie. Jest to centrum konsumpcji i jeden z największych rynków na wolnym powietrzu w Niemczech.

19. Friedrichstrasse

Friedrichstrasse to słynna ulica w Berlinie. Jest to miejsce, w którym zbudowano mur.

20. Alexanderplatz

Alexanderplatz jest jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań komunikacyjnych na świecie. To

atrakcje-w-berlinie

ABOUT THE AUTHOR