|  | 

Wypoczynek

Historia katedry Notre Dame

img-responsive

Co wiesz o katedrze Notre Dame? Myślę, że niewiele i dlatego napisałem ten artykuł o historii katedry. Ten wpis z pewnością pomoże Ci dowiedzieć się więcej o tej pięknej budowli.

Notre Dame jest pięknym dziełem architektury i jednym z najbardziej znanych miejsc w Paryżu. Ta piękna budowla znajduje się w samym sercu Paryża i została zbudowana przez Francuzów w XIII wieku.

Pierwsza katedra została zbudowana w XI wieku i nosiła nazwę Saint-Germain. Kolejna katedra nosiła imię Świętego Stefana i została zbudowana w XII wieku. Następnie budynek uległ zniszczeniu i został odbudowany w XV wieku.

Po XV wieku budynek został całkowicie zmieniony. Przyjęła ona inną nazwę – Notre Dame. Nowa katedra została zbudowana w stylu gotyckim i ukończona w XVI wieku. Kościół został spalony i zniszczony pod koniec XVIII wieku, a obecna katedra Notre Dame została zbudowana w XIX wieku.

Ta niesamowita i piękna katedra jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Paryżu. Katedra jest bardzo znana ze względu na swoje piękno i została również nominowana do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miejsce to jest znane jako najpiękniejsze w Paryżu i co roku przyciąga tysiące turystów. Możesz także wybrać się na wycieczkę po Paryżu do katedry Notre Dame. Jest to najbardziej popularny obiekt, a w jej wnętrzu można znaleźć piękne witraże.

W kościele znajduje się także kilka ważnych elementów związanych z historią katedry. Omówimy je w tym artykule.

Jest to drugi co do wielkości kościół we Francji. Został zbudowany w latach 1163-1245 i jest jedynym francuskim kościołem, który wielkością dorównuje słynnej Bazylice Świętego Piotra w Watykanie.

Piotra w Watykanie. Jest to najstarsza katedra we Francji. W jej wnętrzu znajdują się piękne witraże, jest to także pierwszy francuski kościół gotycki.

Jest to słynna katedra w Paryżu. Wewnątrz kościoła znajdują się piękne witraże, a dzwonnice są bardzo dobrze zaprojektowane.

Jest to największa katedra we Francji. Główna wieża tego budynku ma prawie 200 metrów wysokości.

Jest to najlepszy kościół na świecie. Wewnątrz kościoła znajdują się dwie iglice i tarcza zegarowa.

Jest to bardzo znana katedra we Francji. Pierwotny kościół został zniszczony pod koniec XVII wieku, a obecna katedra została zbudowana w XIX wieku.

Wnioski:

Przedstawiłem Ci kilka informacji na temat historii katedry Notre Dame. Teraz już wiesz, jak powstawał budynek katedry. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i na pewno chętnie odwiedzisz ten piękny kościół.

historia-katedry-notre-dame

ABOUT THE AUTHOR