|  | 

Wypoczynek

Dlaczego warto odwiedzić katedrę Notre Dame

img-responsive

Katedra Notre Dame jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych kościołów we Francji. Kościół ten został zbudowany w XI wieku, co czyni go jednym z najstarszych na świecie. W przeszłości była to katedra paryska, ale później stała się częścią rzymskokatolickiej archidiecezji paryskiej.

Najciekawszą częścią katedry Notre Dame jest struktura jej kopuły. Składa się ona z dwóch powłok. Pierwsza z nich to muszla Saint-Etienne, a druga to muszla Saint-Michel.

Kopuła ma wysokość 115 stóp i zajmuje powierzchnię 27 tys. stóp kwadratowych. Jej średnica wynosi 40 stóp. Jeśli chcesz zwiedzić katedrę Notre Dame, powinieneś wybrać się tam latem.

Oto 10 najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim odwiedzisz ten niesamowity i piękny kościół.

1. Pierwszą z nich jest lokalizacja.

Katedra Notre Dame znajduje się w sercu stolicy Francji, Paryżu. Jeśli jesteś turystą pochodzącym z Indii i planujesz odwiedzić to miejsce, musisz wiedzieć, że katedra Notre Dame znajduje się na prawym brzegu Sekwany i aby dostać się do kościoła, musisz przejść przez rzekę.

Jeśli zastanawiasz się, jak dotrzeć do katedry Notre Dame, to możesz się do niej dostać z mostu Pont Marie. Most jest dwupoziomowy i został zaprojektowany przez słynnego francuskiego architekta Louisa Blanca.

2. Druga sprawa to nazwa.

Wchodząc do kościoła, poznasz jego nazwę i będzie to ta sama nazwa, którą poznasz, wychodząc z kościoła. Nazywa się ona “Réunion des Saints-Martyrs” i oznacza “Festiwal Świętych Męczenników”.

3. Trzecia rzecz to historia katedry Notre Dame.

Kościół ten jest jednym z najsłynniejszych kościołów na świecie i został zbudowany w XII wieku. Pierwszy kamień został położony przez papieża Innocentego II w 1163 roku.

Podczas rewolucji francuskiej kościół został zamknięty, a posągi połamane na kawałki. Następnie kościół został odrestaurowany i ponownie otwarty w 1844 roku. Kościół jest zbudowany w stylu gotyckim.

4. Czwartą kwestią jest budowa kościoła.

Budowa katedry Notre Dame rozpoczęła się w 1163 roku, a kościół został konsekrowany w 1260 roku. Budowa trwała około 700 lat.

5. Piątą kwestią jest architektura.

Architektura katedry Notre Dame jest inspirowana stylem rzymskich katakumb. Projekt kościoła jest wyjątkowy i został wykonany z kamieni miejscowej ludności.

6. Po szóste, wnętrze kościoła.

Katedra Notre Dame jest ozdobiona słynnymi witrażami, które noszą nazwę “Sainte-Chapelle”. Artystą, który namalował witraże, jest słynny malarz epoki renesansu Jean Fouquet.

7. Siódmą rzeczą są dzieła sztuki.

Dzieła sztuki w katedrze Notre Dame są połączeniem dwóch różnych stylów sztuki. Pierwszy z nich to styl gotycki, a drugi to styl renesansowy.

8. Ósma rzecz to kopuła.

Kopuła katedry Notre Dame jest najbardziej imponującą i interesującą częścią kościoła. Kopuła jest nie tylko symbolem kościoła, ale także najpopularniejszym symbolem miasta Paryża.

9. Dziewiątą rzeczą są iglice.

W katedrze Notre Dame znajdują się dwie piękne i eleganckie wieże. Pierwsza z nich znana jest jako “Coucou”, a druga jako “Belle Verrière”. Obie te iglice są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych kościoła.

10. Ostatnią rzeczą jest widok.

Katedra Notre Dame jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Paryża. Jeśli chcesz odwiedzić ten kościół, powinieneś dotrzeć tam jak najwcześniej. Najlepsze widoki na kościół można uzyskać, gdy jest on w pełni oświetlony.

Wnioski:

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Katedry Notre Dame, to nie martw się. W tym artykule omówiliśmy wszystkie ważne rzeczy związane z Katedrą Notre Dame. Mamy nadzieję, że dowiesz się więcej o Katedrze Notre Dame.

dlaczego-warto-odwiedzic-katedre-notre-dame

ABOUT THE AUTHOR