|  | 

Wypoczynek

6 wspaniałych rzeczy do zrobienia w północnej Francji

img-responsive

Północna Francja jest wspaniałym miejscem dla wszystkich tych, którzy chcą odwiedzić miejsca spokojne i piękne. Rząd francuski wprowadził obowiązek, aby turyści mogli cieszyć się naturalnym pięknem tego kraju, odwiedzając jego najbardziej znane miejsca.

Oto niektóre z tych niezwykłych miejsc, które wprawią Cię w zachwyt:

1. Zamek w Chambord (Château de Chambord)

Château de Chambord znajduje się w pobliżu miasta Amboise, znanego ze swojego piękna architektonicznego i historii. Zamek ten jest arcydziełem epoki renesansu. Jest on otoczony bujną zielenią drzew i ma niepowtarzalną atmosferę.

2. Dolina Dordogne

Dolina Dordogne to słynna miejscowość turystyczna, która oferuje malownicze krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki na otaczające ją góry. Piękno tego miejsca polega na tym, że pogoda jest tu zazwyczaj przyjemna i można się tu świetnie bawić.

3. Mont-Saint-Michel

To miejsce jest jednym z najpopularniejszych na północy Francji, gdzie znajduje się opactwo zbudowane w XII wieku. Mont-Saint-Michel znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Pont de l’Arche

Ten most jest największym średniowiecznym mostem łukowym w Europie i jest znany jako najstarszy most na świecie. Można z niego przejść na drugą stronę rzeki i podziwiać przepiękny widok na okolicę.

5. Vézelay

To piękne miasto jest znane z opactwa, które jest jednym z najbardziej imponujących miejsc kultu religijnego. Miasto słynie także z potraw serwowanych w restauracjach.

6. Opactwo Ardeńskie (Abbaye d’Ardenne)

Abbaye d’Ardenne jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych miejsc w regionie, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc religijnych.

Wnioski:

Francja słynie ze swojego piękna krajobrazowego, a te 6 miejsc będzie niezapomnianym przeżyciem. Jeśli szukasz miejsca, które jest spokojne i ma piękne naturalne piękno, to musisz udać się do północnej części Francji.

 

6-wspanialych-rzeczy-zrobienia-polnocnej-francji

ABOUT THE AUTHOR