|  | 

Wypoczynek

Bazylea – co warto zobaczyć

img-responsive

Bazylea to miasto w Szwajcarii, położone u zbiegu rzek Rodan i Aare, znane ze swojego środowiska naturalnego i architektury. Bazylea jest jednym z najstarszych miast Szwajcarii.

Jest jednym z najstarszych miast świata i pierwszym miastem, które otrzymało tytuł “miasta królewskiego”. Miasto zostało założone przez Rzymian w 45 r. p.n.e., a następnie przejęte przez Franków i Habsburgów.

Bazylea słynie również z katedry, średniowiecznego mostu, ogrodu botanicznego i parku przyrodniczego.

Bazylea ma wiele do zaoferowania i jeśli planujesz ją odwiedzić, oto lista rzeczy, które musisz zobaczyć w Bazylei.

Katedra w Bazylei

Katedra w Bazylei jest najstarszym kościołem w Bazylei i jest poświęcona świętemu Stefanowi. Jest to jedna z największych i najbogatszych katedr w Europie.

Znajduje się na końcu starego miasta. Katedra została zbudowana w stylu romańskim, a następnie rozbudowana w stylu gotyckim. Katedra jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

Ogród botaniczny w Bazylei

Jest to jeden z najlepszych ogrodów botanicznych w Europie, który co roku przyciąga ponad 2 miliony zwiedzających. Jest to również druga co do wielkości kolekcja kwiatów i roślin na świecie.

Znajduje się tu ponad 70 000 różnych gatunków roślin i ponad 250 000 różnych rodzajów drzew. Będąc w Bazylei, koniecznie trzeba odwiedzić Ogród Botaniczny.

Park Przyrodniczy w Bazylei

Park Przyrodniczy w Bazylei jest największym i najczęściej odwiedzanym parkiem przyrodniczym w Szwajcarii i ma powierzchnię ponad 1000 akrów. Park został założony w 1892 roku.

Jest to piękne miejsce, w którym można podziwiać naturalne piękno i spędzić cały dzień.

Wnioski:

Bazylea jest miastem bogatym w historię, architekturę i naturalne piękno. Jeśli będziesz w Bazylei, koniecznie musisz zobaczyć Katedrę Bazylejską, Ogród Botaniczny i Park Naturalny Bazylei.

 

bazylea-warto-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR