|  | 

Wypoczynek

Co zobaczyć na wyspie Zakynthos w Grecji?

img-responsive

Zakynthos to wyspa położona na Morzu Jońskim. Wyspa podzielona jest na 3 regiony, które nazywają się Trikala, Kompotia i Lassi. Każdy region ma swoje cechy charakterystyczne i można łatwo odczuć różnicę pomiędzy poszczególnymi regionami. Poniżej przedstawiam kilka najpopularniejszych rzeczy, które warto zobaczyć na wyspie Zakynthos.

1. Plaża Nissi

Plaża Nissi to piękna plaża z białym piaskiem i błękitną wodą. Odległość między miastem a plażą jest bardzo mała. Można więc odwiedzić plażę w ciągu 15 minut.

2. Wioska Thalassa

Thalassa to mała wioska położona w południowej części wyspy Zakynthos. Thalassa to miejsce, gdzie można cieszyć się tradycyjnym życiem. Jest to jedna z najpiękniejszych wiosek na całym świecie. Jest otoczona górami i roztacza się z niej imponujący widok.

3. Perama

Perama to miasto położone w południowej części wyspy Zakynthos. W tym regionie znajduje się wiele atrakcji turystycznych. W mieście znajdują się plaże i można zobaczyć różne historyczne miejsca.

4. Wyspa Tinos

Tinos to kolejna piękna wyspa na Morzu Jońskim. Odbywa się tu kilka wycieczek i można łatwo dostać się tam promem. Zobaczysz niesamowity widok na Morze Egejskie.

Wnioski:

Tak więc, są to rzeczy, które warto zobaczyć na wyspie Zakynthos. Możesz z łatwością odwiedzić miasto Nissi, wioskę Thalassa, miasto Perama i wyspę Tinos. Wszystkie te miejsca są znane i można zobaczyć niesamowite widoki.

 

zobaczyc-wyspie-zakynthos-grecji

ABOUT THE AUTHOR