|  | 

Inne

Tworzenie własnych mebli krok po kroku

img-responsive

Tworzenie mebli we własnym zakresie może być bardzo kreatywnym zajęciem. To sposób na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla pasjonatów domowego majsterkowania. Warto zastanowić się nad tym, jak powinien przebiegać cały proces, aby był sprawny i przede wszystkim bezpieczny, a powstałe w ten sposób meble mogły służyć przez lata. Od czego powinniśmy zacząć?

Kluczem do zbudowania solidnego mebla jest odpowiednio wybrany projekt. Możemy przygotować go we własnym zakresie lub skorzystać z gotowych i sprawdzonych wzorców, które dostępne są w internecie. Jeżeli nie mamy zmysłu technicznego i doświadczenia, lepszym wyborem może okazać się ta druga opcja. Dlaczego? Projekty tych mebli są już przetestowane przez innych użytkowników, dzięki czemu wzrasta gwarancja tego, że będa funkcjonalne i wytrzymałe. Jeżeli jednak macie zacięcie projektowe to sami możecie stworzyć bardzo oryginalne kreacje.

Co dalej?

Po przygotowaniu projektu, niezbędne jest zgromadzenie wszystkich materiałów i narzędzi. Bardzo wdzięczne w domowej produkcji mebli są płyty meblowe oraz płyta OSB. Są proste w obróbce i stosunkowo tanie, dlatego najczęściej są wybierane. Poza surowcem, niezbędne będzie przygotowanie również śrub, podkładek oraz narzędzi to pracy z drewnem oraz do montażu mebli. Po przygotowaniu stanowiska pracy będziecie mogli przystąpić do prac. Po obróbce stolarskiej, materiały należy wzmocnić i polakierować. Po tych zabiegach przyjdzie czas na ich malowanie. W przypadku mebli DIY bardzo często pozostawia się je w pierwotnym i minimalistycznym wyglądzie.

Po przygotowaniu elementów konstrukcji mebla można przystąpić do jego skręcenia i montażu w odpowiednim miejscu. Na każdym etapie prac powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich i spokój, który będzie nam niezbędny. Produkcja mebli we własnym zakresie może być bardzo kreatywna i inspirująca, jednak powinniśmy zadbać wówczas nawet o najmniejsze detale. Dzięki temu nasze meble będą zachwycać wyglądem oraz pozostaną praktyczne na lata.

tworzenie-wlasnych-mebli-krok-kroku

ABOUT THE AUTHOR