|  | 

Wypoczynek

7 najciekawszych miejsc do odwiedzenia na Malcie

img-responsive

Czy jest coś lepszego niż odwiedzenie nowego miejsca? Oczywiście, być może wielokrotnie odwiedzałeś te same miejsca i jesteś już tym zmęczony, ale jeśli nadal jesteś ciekawy tego miejsca i chcesz je poznać, to powinieneś odwiedzić je choć raz.

Malta to małe państwo położone między Włochami a Francją. Stolicą Malty jest Valletta, a na Malcie znajduje się około 450 wysp.

Oto kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić na Malcie:

1. Valletta

Valletta jest głównym miastem Malty i stolicą wyspy. Jest to piękne miasto, w którym znajduje się wiele historycznych budynków wpisanych na listę UNESCO.

2. Kościół rozbitków św.

Jest to kościół, który został zbudowany na wraku statku i jest jednym z najbardziej starożytnych kościołów w basenie Morza Śródziemnego.

3. Świątynie Tarxien

Świątynie te znajdują się w małym miasteczku Tarxien. Zostały zbudowane ponad 1500 lat temu i dlatego nazywane są najstarszymi świątyniami w basenie Morza Śródziemnego.

4. Mdina

Mdina to małe miasteczko położone w pobliżu Valletty i jest to jedno z najlepiej zachowanych miast w basenie Morza Śródziemnego.

5. Gozo

Gozo jest jedną z najmniejszych wysp Morza Śródziemnego i jest popularnym celem podróży turystycznych.

6. Comino

Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej odosobnionych wysp Morza Śródziemnego i dlatego właśnie jest sławna.

7. Marsaxlokk

Marsaxlokk to mała wioska, która jest również popularnym miejscem turystycznym.

Wnioski:

Być może odwiedziłeś już wszystkie te miejsca na Malcie, ale nie doświadczyłeś jeszcze prawdziwej zabawy. Jeśli planujesz odwiedzić Maltę, powinieneś zaplanować swoją podróż wcześniej, ponieważ jest to popularne miejsce wśród turystów.

7-najciekawszych-miejsc-odwiedzenia-malcie

ABOUT THE AUTHOR