|  | 

Wypoczynek

6 powodów, dla których warto odwiedzić Rzym

img-responsive

Rzym to jedno z największych i najbardziej ruchliwych miast na świecie. Jest to starożytne miasto, które przyciąga turystów z całego świata. W tym artykule omówimy kilka powodów, dla których warto odwiedzić Rzym.

Poznaj starożytną historię

Jak mówi nam nazwa miasta, jest to miejsce, w którym rozpoczęła się historia Imperium Rzymskiego. Z tego powodu Rzym nazywany jest Wiecznym Miastem. Poniżej wymieniono najstarsze i najważniejsze zabytki Rzymu:

Koloseum

Jest to jedna z najbardziej znanych budowli w mieście. Zostało zbudowane w I wieku i jest znaną w przeszłości areną. Było to miejsce, w którym ludzie oglądali walki gladiatorów.

Forum Romanum

Jest to najsłynniejsze starożytne miejsce w Rzymie. To tutaj odbywały się wszystkie funkcje rządowe. Obecnie można tu zobaczyć kilka muzeów.

Panteon

Jest to najstarszy budynek w mieście. Jest to przykład architektury greckiej. Został zbudowany w II wieku i jest symbolem wielkości starożytnej cywilizacji.

Fontanna di Trevi

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Znajduje się na Piazza di Spagna. To miejsce, w którym znajduje się Fontanna di Trevi.

Schody Hiszpańskie

Schody te zostały zbudowane w 1725 roku i są najpopularniejszą atrakcją miasta. Zostały zbudowane przez króla Hiszpanii.

Odwiedź kościoły

Zdziwisz się, widząc, jak wiele kościołów jest w mieście. Jeśli jesteś chrześcijaninem, z pewnością pokochasz to miasto.

Rzym jest miejscem, gdzie znajdziesz kilka niesamowitych kościołów. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

Bazylika św.

Jest to jeden z najpopularniejszych kościołów na świecie. Jeśli jesteś chrześcijaninem, to jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić.

Pawła za Murami

Jest to kolejny najpopularniejszy kościół w mieście. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o wczesnym chrześcijaństwie, to jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić.

Katedra św.

Jest to gotycka budowla, która została zbudowana w XVI wieku.

Wnioski:

W powyższym artykule omówiliśmy powody, dla których musisz odwiedzić Rzym. Rzym jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie. W mieście jest tak wiele rzeczy do zrobienia, że nigdy nie będziesz się nudzić. Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym pięknym mieście, kliknij tutaj.

6-powodow-dla-ktorych-warto-odwiedzic-rzym

ABOUT THE AUTHOR